Badanie szczelności

Dla przemysłu farmaceutycznego
Wykorzystywane do wykrywania nieszczelności:
 • w opakowaniach z tworzyw sztucznych napełnionych cieczą : ampułki, fiolki, butelki,
 • pojemniki BSF, strzykawki, torebki infuzyjne;
 • w opakowaniach szklanych napełnionych cieczą : ampułki, fiolki, butelki, strzykawki,
 • kartridże;
 • w różnych opakowaniach napełnionych : proszkami, granulatami, liofilizatami
 • oraz cieczami o wysokiej lepkości;
 • w różnych opakowaniach elastycznych : blistry, saszetki, torebki,
 • opatrunki zszywane, tuby, tacki;
 • w opakowaniach zamykanych w atmosferze gazu obojętnego
 • (nieniszczące badanie laserem w celu wykrycia cząsteczek tlenu i pary
 • wodnej w wolnej przestrzeni opakowania).
Wszystkie w/w urządzenia oferowane są w wersji do zastosowania w linii produkcyjnej,
jak też w wersji do badań laboratoryjnych.
 
Dla przemysłu kosmetycznego
Wykorzystywane do wykrywania nieszczelności:
 • w pustych pojemnikach aerozolowych (badanie sprawdza jednocześnie
 • wytrzymałość pojemnika na rozerwanie);
 • w napełnionych pojemnikach aerozolowych (badanie szczelności zamknięcia
 • pojemnika oraz zaworka);
 • w pustych i napełnionych pojemnikach z tworzyw sztucznych jak: butelki,
 • słoiczki i inne pojemniki o różnych kształtach.
Oferowane zarówno w wersji produkcyjnej jak i laboratoryjnej.
 
Dla przemysłu spożywczego
Wykorzystywane do wykrywania nieszczelności:
 • w pustych i napełnionych pojemnikach z tworzyw sztucznych jak: butelki i  inne
 • pojemniki różnych kształtach;
 • w pustych i napełnionych pojemnikach metalowych jak: puszki i pojemniki o różnych
 • kształtach;
 • w tackach, torebkach i innych opakowaniach elastycznych.
Oferowane zarówno w wersji produkcyjnej, jak i laboratoryjnej.
 
 


Blistrownice

Możemy dostarczyć Państwu zarówno blistrownice półautomatyczne do zastosowań laboratoryjnych jak i super nowoczesne automatyczne linie blistrowe o wydajności do 600 blistrów/min. Maszyny pakują tabletki i kapsułki do opakowań wykonanych ze wszystkich materiałów dostępnych na rynku. Dostarczamy także urządzenia do deblistrowania.Detektory metali

​CEIA jest firmą produkcyjną specjalizującą się w projektowaniu i produkcji wykrywaczy metali i elektromagnetycznych przyrządów kontrolnych. Unikalne rozwiązania technologiczne pozwalają na produkcję wysoce wydajnych, niezawodnych i kompaktowych urządzeń.

 

Farmaceutczne detektory metali firmy CEIA – model THS/PH21N - umożliwiają przechwycenie magnetycznych i niemagnetycznych metali, w tym stali nierdzewnej o wysokiej rezystywności. Cechują się m.in. największą czułością wykrywania metali z dostępnych na rynku urządzeń tego typu oraz zintegrowanym modułem spełniającym wymogi 21 CFR Parts 210&211. Ta linia wykrywaczy metali została zaaprobowana przez wiodące koncerny działające w przemyśle farmaceutycznym.Kapsułkarki

Nasze maszyny napełniają i zamykają twarde kapsułki żelatynowe proszkiem, peletkami i mikrotabletkami. Szeroki zakres zastosowań : od maszyn laboratoryjnych po kapsułkarki produkcyjne o wydajności do 150.000 kapsułek na godz. Akcesoria dodatkowe obejmują 100 % lub statystyczne ważenie napełnionych kapsułek, odpylanie, przygotowanie raportów produkcyjnych itp.

 Kartoniarki

​Oferowane przez nas kartoniarki to zarówno uniwersalne urządzenia półautomatyczne, jak i maszyny w pełni zautomatyzowane poziome i pionowe o bardzo szerokim spektrum zastosowań od farmaceutycznych poprzez kosmetyczne do przemysłu oświetleniowego i samochodowego. Wydajności kształtują się w granicach od kilku do 400 cykli/min.

Kolumny załadunkowe

Oferujemy szeroki zakres urządzeń do obracania, podnoszenia i manipulowania zbiornikami, począwszy od kilkulitrowych beczek do kontenerów o pojemności kilku tysięcy litrów. Zakres oferowanych urządzeń uwzględnia min.:

- kolumny załadunkowe stacjonarne

- kolumny załadunkowe przejezdne

- złożone systemy umożliwiające automatyczny załadunek/rozładunek kontenerów, naważanie zadanej ilości produktu czy przesiewanie

Liczarki do tabletek i kapsułek

Oferujemy zarówno półautomatyczne liczarki stołowe, jak również kompletne linie liczące i pakujące do pojemników szklanych i plastikowych, okrągłych i kształtowych. W skład typowej lini wchodzi sortownik pojemników, maszyna przedmuchująca pojemniki, liczarka, dozownik bawełny lub pochłaniacza wilgoci, aplikator membran ze zgrzewarką, zakręcarka do nakrętek, etykieciarka, kartoniarka. Wydajność do 200 pojemników na minutę.Liofilizatory

​Nasz partner wykorzystując swą ponad 40-letniej tradycję dostarcza równocześnie urządzenia nowoczesne, budowane w oparciu o własne badania naukowe. Maszyny spełniają wszystkie wymagania GMP i FDA. Produkowane są zarówno do celów laboratoryjnych jak i dla potrzeb produkcji wielkoseryjnej.

Maszyny do rozlewu

​Zakres oferowanych urządzeń obejmuje proste nalewaczki i zakręcarki stołowe z napędem ręcznym, półautomatyczne maszyny pneumatyczne, jak i całkowicie automatyczne maszyny do rozlewu różnorodnych produktów płynnych i półpłynnych. Dozowanie odbywa się w zakresie od kilku mililitrów do kilku litrów. Na życzenie dostarczamy maszyny w wykonaniu przeciwwybuchowym.Mieszalniki homogenizacyjne

Oferujemy mieszalniki homogenizacyjne, topielniki oraz różnego rodzaju zbiorniki do płynów, emulsji, kremów, maści i past dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, chemicznego i spożywczego. Oferowane urządzenia obejmują zakres od 2 do 10 tysięcy litrów. Przystosowane do pracy przy nadciśnieniu i pod próżnią. Wykonanie zgodne z GMP.Mieszalniki zbiornikowe

Oferujemy szeroki zakres urządzeń do mieszania zbiorników, począwszy od kilkulitrowych beczek do kontenerów o pojemności kilku tysięcy litrów. Zakres oferowanych urządzeń uwzględnia min.:

- mieszalniki ramowe

- mieszalniki klatkowe

- mieszalniki beczek

Młynki

Nasza oferta uwzględnia szeroki wachlarz typów młynków. Dzięki temu możemy zastosować je na prawie każdym etapie produkcji podczas rozdrabniania całych worków czy dużych brył produktów, kruszenia zbrylonych surowców, intensywnego drobnego mielenia, delikatnego przecierania granulatów czy deaglomeracji granulatów i proszków. Kruszery, młynki stożkowe i oscylacyjne, jak również młynki młotkowe firmy FREWITT są szeroko rozpowszechnione w zakładach produkcji farmaceutycznej, spożywczej i chemicznej i docenianie przez naszych Klientów.
 
 


Odpylacze

Pharma Technology  jest światowym liderem w zakresie urządzeń służących do odpylania / polerowania i sprawdzania  tabletek/kapsułek w  przemyśle farmaceutycznym.   Ze względu na ścisłą i wieloletnią współpracę z przemysłem, inżynierowie Pharma Technology konstruują i udoskonalają kompletne rozwiązania spełniające wysokie wymagania branży.   Firma świadczy pełen zakres obsługi systemów dotyczących tabletek/kapsułek, w tym serwis czy tez specjalne pomieszczenia do testów.

 

 

Saszetkarki

Niezwykle szeroki zakres produktów : farmaceutyczne, kosmetyczne, żywnościowe, chemiczne i inne. Postać: proszki, płyny, produkty luzem i inne. Szeroki zakres opakowań: różnorodnych saszetek o pojemności od kilku gramów do kilku kilogramów. Systemy dozowania : wagowe, objętościowe i inne.

 System napylania

System iSpray został opracowany z myślą o optymalizacji procesu tabletkowania. Działa on na zasadzie napylania środka poślizgowego, np. stearynianu magnezu, na powierzchnię roboczą stempli i otworów matrycowych, eliminując tym samym problemy z podklejaniem, wieczkowaniem czy zbyt dużą wartością siły wyrzutu.

  

System sortowania tabletek

iSort to system do sortowania pękniętych tabletek, który w połączeniu z windą iLift to idealne rozwiązanie poprawiające efektywność linii pakującej, dzięki odrzucaniu wadliwych wyrobów przed procesem pakowania. Urządzenie kompatybilne z tabletkami o różnych kształtach i rozmiarach.

  

Tabletkarki

Zakres oferowanych przez nas tabletkarek obejmuje tabletkarki laboratoryjne (R&D) oraz tabletkarki produkcyjne. Tabletkarki rotacyjne firmy FETTE Compacting GmbH to najwyższa jakość połączona z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. W typoszeregu tabletkarek znajdziemy modele jednozasypowe, dwuzasypowe i trójzasypowe. Mnogość opcji i wyposażenia dodatkowego czyni je maszynami, które można dostosować do każdego produktu farmaceutycznego, spożywczego czy technicznego.

 

 

Testery tabletek oraz kapsułek

Tester IPC umożliwia automatyczne przeprowadzenie testu charakterystycznych parametrów tabletek i kapsułek.  Urządzenie automatycznie sprawdza masę, grubość, długość lub średnicę i twardość tabletki, a w przypadku kapsułki jej długość i masę. Tester IPC może pracować jako urządzenie wolnostojące, być połączony z odpylaczem do tabletek, lub działać w pętli zwrotnej z tabletkarką/kapsułkarką celem dostrajania procesu produkcji w czasie rzeczywistym.

  

Transportery próżniowe

Transportery oraz pompy próżniowe firmy VOLKMANN GmbH pozwalają na bezproblemowy transport surowców sypkich. Oferują wydajności w zakresie od 100 kg/h do 3 t/h i zapewniają:

- łatwe zasysanie produktu i bezpyłowy załadunek maszyn,

- delikatny transport bez segregacji poszczególnych frakcji produktowych,

- optymalne warunki higieniczne,

- efektywne filtry w jakości GMP,

- łatwość instalacji i obsługi,

- niskie zużycie energii,

- korzystne koszty inwestycji i utrzymania w ruchu.

 

 

Tubiarki

​Urządzenia manualne, półautomatyczne oraz wysokowydajne automaty dla różnorodnych produktów płynnych i półpłynnych. Oferujemy zarówno maszyny rotacyjne jak i liniowe dla obsługi tub metalowych i plastikowych.Urządzenia końca linii

​W tym zakresie oferujemy owijarki, celofoniarki, półautomatyczne i automatyczne kartoniarki zbiorcze, paletyzatory. Różnorodność możliwych rozwiązań konstrukcyjnych jest bardzo szeroka : od prostych urządzeń mechanicznych po najnowocześniejsze systemy robotów przemysłowych.Wirówki

Riera Nadeu od ponad 65 lat specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy wyspecjalizowanych urządzeń takich jak: wirówki pionowe i poziome, super wirówki, wirówki biotechnologiczne dla branż: farmaceutycznej, chemicznej, biotechnologicznej  i spożywczej. Każde z proponowanych rozwiązań jest dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta, jednocześnie zapewniając uzyskanie optymalnych parametrów procesowych.

 • wirówki do pracy ciągłej
 • wirówki do pracy z seriami produktu
 • wirówki pionowe
 • wirówki poziome
 • superwirówki
 • wirówki biotechnologiczne


Kontakt z nami

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.